Guk geuk egindako lana, Ricardo Combiren testuekin. Honako ipuinak hartu ditugu abiapuntutzat: «Zapataria eta iratxoak», «Barbantxo» eta «Urretxindorra».
Hala, bi aktorek (Reyes Moleres eta Leire Ucha), manipulazio teknika desberdinak erabiliko dituzte: Bunraku, Itzalak, Objektuak eta Abestiak. Txinaraino eramango gaituzte, eta, bertan, txori baten txioak bizitzeko gozamena irakatsiko dio enperadoreari.
Pertsonai ñimiño baten abenturak ezagutuko ditugu «erraldoien» mundu batean eta Zapatuende baten magiaz gozatuko dugu, errealitatea eraldatuta.
Elementu horiei guztiekikuskizun erraza, dibertigarria eta ausarta bihurtzen dute «Titirikontu-kontari».
Kontu kontalarien ahotsak entzun eta txotxongiloen gorputzak ikusteko aukera paregabea.

Laster ikusgai...

03 Urtarrila 2017 (Asteartea)
18:00 - 00:00
00:00 - 00:00
Errota Kultur Etxea (euskera)
Abadiño
26 Otsaila 2017 (Igandea)
12:30
00:00 - 00:00
Serantes Kultur Aretoa (euskera)
Santurce
05 Martxoa 2017 (Igandea)
12:00
00:00 - 00:00
Lombo Aretoa (euskera)
Arrigorriaga
17 Martxoa 2017 (Ostirala)
18:30
00:00
Nestor Basterretxea Aretoa (euskera)
Bermeo
18 Martxoa 2017 (Larunbata)
17:00
00:00
M. Lekuona Kultur Etxea (euskera)
Lasarte
19 Martxoa 2017 (Igandea)
17:00
Salon Labeaga (euskera)
Urretxu
25 Martxoa 2017 (Larunbata)
18:00
Lugaritz (euskera)
Donosti
29 Apirila 2017 (Larunbata)
12:00
Biteri Kultur Etxea (euskera
Hernani
07 Maiatza 2017 (Igandea)
11:30
Salón de actos Ayto (euskera)
Barañain
25 Maiatza 2017 (Osteguna)
10:30
Amaia Antzokia (euskera )
Arrasate
28 Maiatza 2017 (Igandea)
18:00
Zabalotegi Aretoa (euskera )
Bergara
23 Iraila 2017 (Larunbata)
17:00
Amaia KZ
Irun
24 Iraila 2017 (Igandea)
17:00
kultur Etxea (euskera)
Olazti
22 Urria 2017 (Igandea)
18:00
Kultur Etxea (euskera )
Aoiz
23 Urria 2017 (Astelehena)
24 Urria 2017 (Asteartea)
09:30
Kultur etxea (3 funtzio)
Zizur Mayor
28 Urria 2017 (Larunbata)
18:00
Kultur etxea (euskera)
Huarte
05 Azaroa 2017 (Igandea)
17:00
Kultur etxea (euskera)
Lesaka
18 Azaroa 2017 (Larunbata)
18:00
Kultur Etxea (euskera)
Etxarri
13 Abendua 2017 (Asteazkena)
16 Abendua 2017 (Larunbata)
10:00
TOPIC (euskera)
Tolosa
23 Abendua 2017 (Larunbata)
18:00
Casa de Cultura de Cruces (euskera )
Barakaldo
12 Urtarrila 2018 (Ostirala)
13 Urtarrila 2018 (Larunbata)
18:30
T.Calderon (Sala Miguel de Lives)
Valladololid
21 Urtarrila 2018 (Igandea)
18:00
Teatro de Ansoain (Euskera)
Ansoain (Navarra)
27 Urtarrila 2018 (Larunbata)
17:00
Baluarte (Castellano -Euskera)
Pamplona

Fitxa artistikoa

  • Gidoia:Ricardo Combi
  • Zuzendaritza:Álex Díaz
  • Ikus-entzunezkoa:Naiel Ibarrola
  • Banaketa:Reyes Moleres, Leire Ucha
  • Txotxongilo eta eszenografiaren diseinua:Javi Tirado
  • Musika:Santiago Ramos, Fran Lasuen
  • Itzulpena:Idoia Barceló
  • Zuzendaritza-ekoizpena:Álex Díaz
  • Argiztapena:Ion Chavez
  • Jantziak:Ikerne Jiménez