Guk geuk egindako lana, Ricardo Combiren testuekin. Honako ipuinak hartu ditugu abiapuntutzat: «Zapataria eta iratxoak», «Barbantxo» eta «Urretxindorra».
Hala, bi aktorek (Reyes Moleres eta Leire Ucha), manipulazio teknika desberdinak erabiliko dituzte: Bunraku, Itzalak, Objektuak eta Abestiak. Txinaraino eramango gaituzte, eta, bertan, txori baten txioak bizitzeko gozamena irakatsiko dio enperadoreari.
Pertsonai ñimiño baten abenturak ezagutuko ditugu «erraldoien» mundu batean eta Zapatuende baten magiaz gozatuko dugu, errealitatea eraldatuta.
Elementu horiei guztiekikuskizun erraza, dibertigarria eta ausarta bihurtzen dute «Titirikontu-kontari».
Kontu kontalarien ahotsak entzun eta txotxongiloen gorputzak ikusteko aukera paregabea.

Laster ikusgai...

03 Urtarrila 2017 (Asteartea)
18:00 - 00:00
00:00 - 00:00
Errota Kultur Etxea (euskera)
Abadiño
29 Urtarrila 2017 (Igandea)
17:00 - 00:00
00:00 - 00:00
Arriola (euskera )
Elorrio
05 Otsaila 2017 (Igandea)
18:00 - 00:00
00:00 - 00:00
Teatro Principal (euskera)
Vitoria
11 Otsaila 2017 (Larunbata)
18:00
Zornotza Aretoa (euskera )
Amorebieta
12 Otsaila 2017 (Igandea)
17:00
Lizeo Antzokia (euskera)
Gernika
17 Otsaila 2017 (Ostirala)
18:00
Sala Niesen (euskera)
Errenteria
19 Otsaila 2017 (Igandea)
18:00
San Agustin K.Gunea (euskera)
Durango
26 Otsaila 2017 (Igandea)
12:30
Serantes Kultur Aretoa (euskera)
Santurce
05 Martxoa 2017 (Igandea)
12:00
Lombo Aretoa (euskera)
Arrigorriaga
17 Martxoa 2017 (Ostirala)
18:30
Nestor Basterretxea Aretoa (euskera)
Bermeo
18 Martxoa 2017 (Larunbata)
17:00
M. Lekuona Kultur Etxea (euskera)
Lasarte
19 Martxoa 2017 (Igandea)
17:00
Salon Labeaga (euskera)
Urretxu
25 Martxoa 2017 (Larunbata)
18:00
Lugaritz (euskera)
Donosti
29 Apirila 2017 (Larunbata)
12:00
Biteri Kultur Etxea (euskera
Hernani
07 Maiatza 2017 (Igandea)
11:30
Salón de actos Ayto (euskera)
Barañain
25 Maiatza 2017 (Osteguna)
10:30
Amaia Antzokia (euskera )
Arrasate
28 Maiatza 2017 (Igandea)
18:00
Zabalotegi Aretoa (euskera )
Bergara
23 Iraila 2017 (Larunbata)
17:00
Amaia KZ
Irun
24 Iraila 2017 (Igandea)
17:00
kultur Etxea (euskera)
Olazti
21 Urria 2017 (Larunbata)
17:30
kultur Etxea (euskera )
Etxarri
22 Urria 2017 (Igandea)
18:00
Kultur Etxea (euskera )
Aoiz
23 Urria 2017 (Astelehena)
24 Urria 2017 (Asteartea)
09:30
Kultur etxea (3 funtzio)
Zizur Mayor
28 Urria 2017 (Larunbata)
18:00
Kultur etxea (euskera)
Huarte
05 Azaroa 2017 (Igandea)
17:00
Kultur etxea (euskera)
Lesaka

Fitxa artistikoa

  • Gidoia:Ricardo Combi
  • Zuzendaritza:Álex Díaz
  • Ikus-entzunezkoa:Naiel Ibarrola
  • Banaketa:Reyes Moleres, Leire Ucha
  • Txotxongilo eta eszenografiaren diseinua:Javi Tirado
  • Musika:Santiago Ramos, Fran Lasuen
  • Itzulpena:Idoia Barceló
  • Zuzendaritza-ekoizpena:Álex Díaz
  • Argiztapena:Ion Chavez
  • Jantziak:Ikerne Jiménez